• 74 55 11 66

Uge 15

Vores uge i uge 15 ser anderledes ud, da værkstederne har lukket. Mandag tirsdag og onsdag er såkaldte ITL-dage, hvor vores elever får individuelle opgaver, de skal søge at løse efter bedste formåen. Formålet med disse individuelle tilrettelagte læringsdage er at styrke selvstændigheden og ansvarligheden hos vores elever – så de kan få øje på at LHS virker i alle afkroge og i alle afskygninger. We simply love it!

Resten af ugen er der ifølge kalenderen påske – og det betyder, at vi er at finde på skolen igen tirsdag morgen kl. 09:00.

Således igennem ugen så husk lige, at lykke ikke handler om at få alt, hvad du ønsker, det handler om at nyde alt, hvad du har!

Vi ønsker alle en god påske.

Ved at bruge hjemmesiden accepterer du brugen af cookies mere information

Cookie indstillingerne på denne hjemmeside er aktiveret for at give dig den bedste oplevelse. Hvis du fortsætter med at bruge hjemmesiden uden at ændre dine cookie indstillinger eller du klikker Accepter herunder, betragtes dette som din accept

Luk